אז איך עושה יועצת ארגונית? ראיון ב"פופקורן" של ליאור פרנקל

אז איך עושה יועצת ארגונית? ראיון ב"פופקורן" של ליאור פרנקל

אמל"ק:

https://www.podbean.com/ew/pb-n98bd-1300fe5

כשהייתי חוקרת צעירה במדור מחקר ופיתוח בבית הספר לפיתוח מנהיגות, הכרתי במהירות ולעומק את הקלאסיקה של חקר המנהיגות ואת החידושים וההמצאות, ידעתי לשלוף דוגמאות, תרגילים וסדנאות, לבקשת היועצים והמפקדים שעברו במדור, אבל דבר אחד לא הצלחתי להבין: מה אתם עושים כל היום? התביישתי לשאול את היועצים שעבדו לצדי.

איזה כיף שליאור פרנקל לא התבייש אלא שאל, הסתקרן, הקשיב וגם הקשה עלי אבל בעיקר התעניין: מה עושים יועצים ארגוניים, מה גורם למנהלים להזמין יועצת ארגונית, איך מתחיל תהליך האבחון, ממי אני ניזונה כשאני לומדת את האתגרים הארגוניים ואת דרכי הפעולה ומה קורה אם דווקא המנכ"ל הוא זה שהחביא את הגופה?

היה לי מאוד כיף לדבר עם ליאור, ויש הטוענים שזה אפילו מעניין. רק אחד מהמאזינים שכתבו לי ציינו את קולי הצרוד ולעומת זאת, כולם ציינו את הפירגון של ליאור. יש לי טענות למילה "פירגון" ואולי אשטח אותן בהזדמנות אחרת, אבל דרך הראיון של ליאור היא תזכורת חשובה לכוחה של סקרנות אמיתית, אוהדת: היא פותחת אנשים ואת סגור לבם, ועוזרת להם להיות במיטבם. אפילו אני, כאמור, הייתי פחות צרודה מכרגיל.

אפשר לשמוע את הפודקאסט כאן: https://www.podbean.com/ew/pb-n98bd-1300fe5

או בכל יישומוני ההסכתים הקרובים למקום מגוריכם: מה עושים יועצים ארגוניים? – עם כנרת רוזנבלום – פופקורן 267

ספרו אם הראיון הבהיר באמת מה עושה היועצת הזאת כל היום, ואם צצו שאלות בעקבותיו או מחשבות נוספות – כתבו לי בתגובות ובפרטי. ושתפו כמובן, כמו הרוח, אם מישהו שאתם מחבבים עשוי להתעניין בדברים או אפילו להעזר בהם.

 

בצילום: איף יו וונא שוט – טוק. ששון גבאי וענת וקסמן מתוך "גט" (בימוי: איילת מנחמי; תסריט: נירית ירון; צילום: אמנון זלאיט), אחד משלושת הסרטים שמרכיבים את "סיפורי תל אביב" האדיר. 

 

 

 

 

השארת תגובה